Ścieżka:

15 grudnia 2020 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w ceremonii podpisania aktu nabycia przez Gminę Suchy Las działki nr 276/91 o powierzchni 6.348 m. kw. pod przyszłą szkołę podstawową oraz infrastrukturę towarzyszącą. Działka zlokalizowana jest w sąsiedztwie przedszkola ACADEMOS.
Dla mieszkańców centralnej części Gminy to niezwykle doniosłe i ważne wydarzenie. Przypomnijmy, że o szkołę zabiegamy od 2012 r. W 2016 roku, poprzednia Rada Gminy przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiający lokalizację szkoły. Dzisiejszy dzień, jak podkreślił wójt Grzegorz Wojtera, stanowi kolejny milowy krok zrobiony w kierunku jej powstania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej pory do urzeczywistnienia słusznych aspiracji mieszkańców, przede wszystkim radnym tej oraz poprzedniej kadencji, wójtowi Grzegorzowi Wojterze oraz p. kierownik Agnieszce Serafin za profesjonalne przeprowadzenie negocjacji. Słowa uznania należą się również przedstawicielom firmy BGR za otwartość i zrozumienie dla oczekiwań mieszkańców.
Radni Gminy Suchy Las
(-) Michał Przybylski
(-) Grzegorz Słowiński – przewodniczący Zarządu Osiedla Złotniki - Osiedle
IMG 0399