Ścieżka:

Szanowni Państwo,

po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie mamy okazję spotkać się. W niedzielę, 29 sierpnia br. w złotnickim ogrodzie przy ul. Żukowej 14 odbędzie się, podobnie jak w latach ubiegłych, ZŁOTNICKIE ŚWIĘTO PLONÓW. Jest to święto nawiązujące do tradycyjnych DOŻYNEK. W tym dniu świętują w szczególności wszyscy, którzy uprawiają przydomowe ogrody, zbierają plony z pól, czy właściciele ogrodów działkowych. To święto wszystkich, dla których dbałość o środowisko jest naturalną i autentyczną potrzebą.

2021 plakat dożynki

Co roku w tym szczególnym dniu dla naszej lokalnej społeczności uczestniczy kilkaset mieszkańców. Wspólnie spędzony czas, to nie tylko wyśmienita zabawa, ale również okazja do podzielenia się ogrodniczymi doświadczeniami i pochwalenia się naszymi osiągnieciami. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, tym bardziej, że ZŁOTNICKIE ŚWIĘTO PLONÓW będzie miało szczególny wymiar. Zamierzamy bowiem włączyć się w trwające akcje pomocy dla trójki chorych dzieci z naszej gminy:
 - Ani z Golęczewa https://www.siepomaga.pl/ania-karolewicz
 - Leona ze Złotnik https://www.siepomaga.pl/leon-slowinski
 - Oskara ze Złotnik https://www.siepomaga.pl/oskar-glowski


AKCJA SZCZEPIMY SIĘ Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH W ZŁOTNIKACH


Szanowni Państwo,

jeśli jesteście zdecydowani na szczepienie przeciwko COVID 19, a jeszcze tego nie zrobiliście, to macie doskonałą okazję zaszczepić się w Złotnikach.

We współpracy z Powiatowym Biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, 29 sierpnia 2021 r. (niedziela) od godziny 13.00 do 19.00, podczas festynu Złotnickie Święto Plonów, Koło Gospodyń Wiejskich w Złotnikach uruchamia punkt szczepień dla naszych mieszkańców.

Podmiot wykonujący szczepienia to profesjonalna, licencjonowana firma. Szczepienia będą wykonywane przy wykorzystaniu szczepionek:

  • BioNTech, Pfizer (szczepienie dwudawkowe)
  • Johnson & Johnson (szczepienie jednodawkowe)

W przypadku wyboru  szczepionki (BioTech Pfizer) podmiot wykonujący szczepienia poinformuje pacjenta o konieczności podania drugiej dawki szczepionki wskazując termin, godzinę i adres szczepienia, które będzie miało miejsce w odległości nie dalszej niż w promieniu 5 kilometrów od miejsca w którym podano pierwszą dawkę, tj. Złotniki, ul. Żukowa 14 oraz zapewni możliwość podania szczepionki.

Szczepienia przeprowadzane będą w specjalnie przygotowanym i oznaczonym pomieszczeniu budynku świetlicy osiedlowej, który spełniać będzie określone prawem wymagania higieniczno-sanitarne.

Wszelkie pytanie i uwagi proszę kierować do koordynatora akcji: Michał Przybylski +48 602 618 249 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2021 baner

 

Szczegóły akcji https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kgw


Jak co roku zabiegamy o to, aby w to wydarzenie włączać złotnickich przedsiębiorców. Każda firma wspierająca naszą imprezę może liczyć na możliwość umieszczenia swoich materiałów reklamowych na czas całej imprezy w naszym ogrodzie. Oficjalne podziękowania ukażą się nie tylko w lokalnej prasie, ale również na naszej stronie internetowej oraz profilu FB.

 

Program:
• 10.30 – Masza Św. w Kościele p.w. Św. Joanny Beretty Molli w Złotnikach
• 13.00 – Festyn w ogrodzie przy ul. Żukowej 14 w Złotnikach. Zabawa przy orkiestrze, poczęstunek, atrakcje dla dorosłych i dzieci, akcja pomocy dla naszych dzieci, akcja „Szczepienie się z KGW”
• 19.00 – Podsumowanie i zakończenie festynu

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW!

Komitet Organizacyjny:
(-) Elżbieta Raflik – przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Złotnikach
(-) Grzegorz Słowiński - przewodniczący Zarządu Osiedla Złotniki-Osiedle, radny Gminy Suchy Las, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(-) Michał Przybylski – radny Gminy Suchy Las, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.