Ścieżka:

 23.11.2017 r.

Zaktualizowany harmonogram realizacji węzła komunikacyjnego Poznańskiej Kolei Metropolitalnej - Złotniki oraz ulic: Dworcowej, Pawłowickiej i Łagiewnickiej. Czytaj ...


8.08.2017 r.

Zaktualizowane plany sytuacyjne ulic: Dworcowej, Pawłowickiej i Łagiewnickiej. W zakresie ul. Łagiewnickiej pojawi się rysunek zamienny w zakresie zjazdów i uwzględnienia docelowych rozwiązań zgodnych z uchwalonym mpzp dla Złotnik na terenie działek o numerach ewidencyjnych: 276/14, 276/79 i 276/80. W zakresie organizacji ruchu – projekt został przez wykonawcę uzgodniony. Wykonawca stara się jednak realizować prace ograniczając utrudnienia dla mieszkańców. O zamknięciach i większych utrudnieniach wykonawca będzie mieszkańców informować.

Projekt ulicy Łagiewnickiej...

Projekt ulicy Dworcowej...

Projekt ulicy Pawłowickiej...


16.05.2017 r.

Jak Państwo zauważyliście, rozpoczęły się prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Pawłowickiej. Jest to pierwszy etap budowy węzła przesiadkowego Poznańskiej Kolei Metropolitalnej ZŁOTNIKI. Bardzo prosimy o zapoznanie się z koncepcją architektoniczną wyglądu węzłów przesiadkowych.

W zakresie tego zadania, finansowanego ze środków unijnych, będą modernizowane również: ul. Łagiewnicka - pomiędzy torami kolejowymi i ul. Obornicką, ul. Pawłowicka oraz wybudowana zostanie ul. Dworcowa.

Z informacji uzyskanych od Kierownika Budowy wynika, że przy sprzyjającej pogodzie, prace związane z budową kanalizacji potrwają około 1,5 miesiąca. Położone zostanie 1,8 km kanalizacji deszczowej w ulicach: Pawłowickiej, Dworcowej oraz wpięcie w ul. Łagiewnicką. W kolejnych miesiącach czeka nas budowa infrastruktury stacji kolejowej wraz z ulicą Dworcową, która na wysokości rampy przeładunkowej zwyczajnie nie istniała.

Powstanie również parking, a w ramach rewitalizacji zostanie odrestaurowany nasz stary dworzec kolejowy, w którym mieścić się będzie między innymi biblioteka. Będziemy zabiegać, żeby powstał tam również klub dla młodzieży zamiast planowanej siedziby Straży Gminnej.

2017 dworzec 2

źródło: www.lepszypoznan.pl

Pod koniec roku, ulice: Dworcowa, Pawłowicka oraz Łagiewnicka wyglądać będą całkowicie inaczej. Prosimy o wyrozumiałość dla wykonawców podczas prac drogowych.

(-) Michał Przybylski – radny Gminy Suchy Las
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(-) Grzegorz Słowiński – przewodniczący zarządu Osiedla ZŁOTNIKI – OSIEDLE
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


24.11.2016 r.

Podczas listopadowego posiedzenia Rady Gminy Suchy Las poinformowano, że na inwestycję budowy węzła przesiadkowego uzyskano dofinanowanie. W związku z tym realizowana będzie cała inwestycja wraz z budową drogi dojazdowej, czyli ulicy Dworcowej oraz części ul. Pawłowickiej i Łagiewnickiej.


12.11.2016 r.

Rozstrzygnięcie przetargu na modernizację węzła przesiadkowego w Złotnikach.

2016 przetarg wezel


27.07.2016 r.

Ogłoszono przetarg na realizację węzła przesiadkowego w Złotnikach. W ramach prac, które zakończą się w październiku 2017 r. zostanie zbudowany nowy przystanek kolejki metropolitalnej z parkingiem typu P& R, ulice: Dworcowa, Pawłowicka oraz Łagiewnicka z kanalizacją deszczową i oświetleniem. Inwestycja ma być dofinansowana ze środków unijnych. Szczegóły: http://bip.suchylas.pl/przetarg/41/realizacja-wezla-przesiadkowego-w-zlotnikach-w-celu-zwiekszenia-dostepnosci-linii-kolejowej-nr-354-poznan-pila/


31.05.2016 r.

Plan sytuacyjny ulic: Pawłowickiej, Dworcowej i Łagiewnickiej wraz z koncepcją węzła przesiadkowego ZŁOTNIKI. Obejrzyj ...